Domov má kapacitu 84 lůžek na službě DZR a 36 lůžek na DS. Najdete zde místnosti pro volnočasové, relaxační a rehabilitační vyžití. Zařízení má k dispozici rozsáhlou zahradu s jezírkem, pergolou, kapličkou a nachází se v klidném prostředí v obci Šanov, v blízkosti autobusové, vlakové dopravy a obecního lesoparku. Péči zajišťuje kvalifikovaný ošetřovatelským tým, fyzioterapeuti, aktivizační pracovníci a další. Klienti se mohou účastnit různých terapií (muzikoterapie, ergoterapie, canisterapie, reminiscence aj.), duchovních aktivit a kulturně společenských akcí nebo výletů. Pravidelně docházejí kadeřnice, masérky a pedikérky. Součástí unikátního programu jsou roční přání, zahradní slavnosti, výměnné pobyty či večeře při svíčkách.

Příklady dobré praxe

  • Rehabilitační cvičení

Pracujeme na udržení a zlepšování kondice našich klientů. Náš domov se stal protipádovou laboratoří, tedy pilotním projektem, kdy zlepšujeme fyzický stav klientů, abychom předcházeli úrazovostí následkem pádu.

  • Večeře při svíčkách

Každý klient může jednou za rok pozvat svou rodinu a blízké na Večeři při svíčkách a ocitnout se tak znovu v roli hostitele. Personál domova připraví program a několikachodové menu, jídelna se promění v luxusní restauraci.

  • Roční přání

Jednou ročně se snažíme splnit našim klientům jejich osobní přání, např. návštěvu divadla, výstavy, rodného domu, školy či zajistíme koupi dárku, který by udělal klientovi radost.

K této činnosti využíváme spolupráci s rodinami a snažíme se o vtáhnutí blízkých do péče.

Přejít na stránky zařízení